آموزشگاه موسیقی پارسیان

آموزشگاه موسیقی پارسیان از اردیبهشت ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود، این آموزشگاه که توسط یکی از پایه‌گذاران و اعضای اصلی ارکستر پارسیان تأسیس‌شده (محمدرضا کریمی مدیرمسئول آموزشگاه) در راستای فعالیت‌های ارکستر پارسیان که از بهترین ارکسترهای وقت به شمار می‌رفت بنیان‌گذاری شده است.

لازم به ذکر است که انتخاب اسم پارسیان به همین دلیل بوده و همان‌طور که در ارکستر پارسیان کیفیت، نظم و جدیت در کار، از ارکان اصلی بوده است.

*اهداف

در این آموزشگاه نیز علاوه بر موارد ذکرشده، دعوت از اساتید تحصیل‌کرده در رشته موسیقی و دارای شیوه‌ی تدریس به‌صورت آکادمیک و همین‌طور به جهت اخلاق و رفتار متناسب با شئونات اسلامی و پررنگ بودن در جامعه موسیقی که شامل فعالیت‌های اجرایی (کنسرت‌ها) و تدریس (در دانشگاه‌های موسیقی و مراکز علمی کشور) و داشتن مقاله‌های معتبر موسیقی می‌باشند.

در کنار این موارد از اهداف اصلی این آموزشگاه برگزاری کنسرت‌های منظم و پی‌درپی فصلی در محل آموزشگاه و سالن‌های معتبر به‌منظور بالا بردن سرعت عمل و ضریب هوشی و اعتمادبه‌نفس، ایجاد انگیزه برای تمرین بیشتر و آماده نمودن هنرجویان عزیز برای شرکت در جشنواره‌های موسیقی فجر (بخش رقابتی و جنبی) و آموزشگاهی در قالب تک‌نوازی و گروه نوازی می‌باشد.

برگزاری کلاس‌های آمادگی کنکور موسیقی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد برای راه‌یابی هنرجویان به دانشگاه‌های موسیقی کشور ازجمله اهداف این آموزشگاه است.

از مهم‌ترین اهداف این آموزشگاه، دعوت از اساتید پیشکسوت و بنام موسیقی برای برگزاری دوره‌های مستر کلاس (دوره‌های پیشرفته‌ی موسیقی) شامل رهبری ارکستر، آهنگسازی، نوازندگی و خوانندگی می‌باشد.